YOGA SPACE je miesto, kde je pokoj, kľud a harmónia. Aby všetko fungovalo, ako má, máme niekoľko pravidiel a informácií o chode štúdia. 
 • Na lekcie je nutné vopred sa prihlásiť cez rezervačný systém, najneskôr hodinu pred začiatkom lekcie.
 • V prípade, že sa chcete zúčastniť v kratšom čase než je hodina pred lekciou, je možné prísť priamo na lekciu. Odporúčame prísť priamo, len ak je počet prihlásených vyšší ako 2 osoby. 
 • Ak sa lekcia ruší (z akéhokoľvek dôvodu), prihlásených ľudí vždy kontaktujeme. Ak prihlásení nie ste, nevieme o vás a teda vám nemôžeme podať túto informáciu.
 • Minimálny počet osôb na cvičenie je 2. V prípade, že je nahlásená len 1 osoba, môže sa lekcia uskutočniť, platí sa však za 2 osoby.
 • Poprosíme vás dodržať príchod najneskôr 5 minút pred začiatkom cvičenia.
 • Počas cvičenia prosíme každého v priestore mať vypnuté mobilné telefóny, resp. zvonenie a vibrovanie
 • Do priestoru sa počas hodiny nevstupuje. Ak prídete skôr a ešte prebieha lekcia, čaká sa na  chodbe.
 • Jogamatky sú v štúdiu k dispozícii, ak nemáte svoju vlastnú, nemusíte sa báť, naše sú čisté a sú tu pre vás.
 • V štúdiu sú k dispozícii šatne, dámske aj pánska, aj toalety. V dámskej šatni nájdete aj sprchu. 
 
 
ČASTÉ OTÁZKY A ODPOVEDE

 • Ako začať s jógou?
Ak ste úplný začiatočník, najlepší spôsob, ako začať, je absolvovať niektorý z našich začiatočníckych kurzov jógy. V prípade, že vám nevyhovuje žiaden z kurzov, môžete absolvovať privátnu lekciu, kde sa vám inštruktor povenuje individuálne. Ak vám nevyhovuje ani táto možnosť, jednoducho príďte priamo na vedenú lekciu. Takmer každý začal týmto spôsobom.
Pre začiatočníkov sú z našej ponuky vhodné: Slow vinyasa yoga, Jóga pre začiatočníkov, Jóga pre ženy, prípadne Morning yoga, ktoré sú pomalšie. Prísť môžete na ktorúkoľvek lekciu a inštruktor sa vás opýta, či ste na lekcii prvý krát a pokúsi sa dať vám dostatočnú podporu.

 • Ako prebieha lekcia jogy?
Každá lekcia jogy je systematicky zložená z viacerých častí. Na úvod je to naladenie sa na dych, sprítomnenie, stíšenie, prípadne meditácia alebo dychové cvičenia, pranajama. Postupne sa rozohrejú jednotlivé časti tela a začne sa s aktívnou časťou.
Na záver je relaxácia – savasana. Pomery časov jednotlivých cyklov sa môžu meniť v závislosti od druhu cvičenia. Kompletnú ponuku druhov cvičení nájdete tu.

 • Čo potrebujem na lekciu jógy?
Na lekciu jógy stačí prísť s chuťou, v pohodlnom oblečení. Štandardne všetko potrebné v štúdiu nájdete – podložky, vodu, prípadné pomôcky. Ak máte svoju jogamatku, samozrejme, môžete si ju priniesť, dokonca aj odložiť u nás v štúdiu. Robí to tak veľa ľudí.

 • Aké oblečenie je vhodné na jógu?
Keďže sa na lekcii veľa naťahujeme, oblečenie má byť pohodlné a umožňovať rozsah, nemá brzdiť telo v pohybe. Preto sa často využívajú elastické materiály. Nie je to však podmienkou. Ženám aj mužom odporúčame buď elastické oblečenie, alebo voľnejšie – také, aby ste sa v ňom cítili príjemne a v ničom vás neobmedzovalo. Ak sa v ňom budete cítiť príťažlivo, je to len bonus.

 •  Pre koho je jóga vhodná?
Jóga je vhodná naozaj pre každého. Ak nie ste flexibilní, flexibilitu získate. Ak trpíte nadváhou, s jógou sa dá schudnúť. Netreba mať predsudky, treba vyskúšať, čo vám vyhovuje, a praktizovať to.

 •  Môžem jógu praktizovať aj ak som neohybný, stuhnutý, či trpím nadváhou?
Samozrejme. Nie každý na lekcii vyzerá ako jogíni z videa. To ani nie je našim cieľom. Každé ľudské telo je krásne a inteligentné a rado sa hýbe. Veríme, že v žiadnom jógovom štúdiu sa nemusíte cítiť diskriminovane, či menejcenne z akéhokoľvek dôvodu. Práve naopak. Naučte sa prijať svoje telo také aké je. Ak sa mu jóga páči, doprajte mu ju. Postupne sa určite priblížite k svojmu ideálu, alebo si začnete užvať samých seba. Niektoré prekážky kladieme iba sami sebe.

 • Kedy je vhodné praktizovať gravid jógu?
Jóga pre tehotné sa odporúča od začiatku 4. mesiaca po začiatok 9. Mesiaca. Samozrejme, závisí od toho, či ste jogu alebo iné cvičenie praktizovali aj pred tehotenstvom, prípadne od aktuálneho zdravotného stavu. Ten pri gravid joge platí viac ako kdekoľvek inde. Počúvajte svojte telo a buďte zodpovedné.

 • Ako si rezervujem miesto na vedenú lekciu?
Veľmi jednoducho, cez náš rozvrh. Prvý krát zadáte emailovú adresu a telefón a na ďalšie razy sa prihlasujete veľmi rýchlo.

 • Prečo fungujete systémom klubového členstva a mesačných programov?
Páči sa nám ak sa k nám ľudia vracajú. Ak majú jedno štúdio kam chodia, cítia sa tam ako doma, a ak jogu praktizujú pravidelne. Pravidelnosť má v joge význam. Okrem toho chceme, aby ste sa cítili ako súčasť našej komunity a čerpali z nej výhody.