YOGA PRE ZDRAVÝ CHRBÁT 

Cvičením jogy pre zdravý chrbát, si osvojíte správne držanie tela, zbavíte sa napätia v oblasti krížov, lopatiek, ramien, krčnej chrbtice a posilníte malé svalstvo v oblasti vertebrálnych diskov. Zároveň sa zbavíte napätia a upokojíte myseľ.  Zostava cvikov je vytvorená tak, aby pomáhala ľudom, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom.

Viac o zdravom chrbáte...

BASIC YOGA

Basic joga je menej náročná forma jogy, ktorá je vhodná nielen pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí chcú nájsť metodické naučenie jogových pozícií. Prostredníctvom tohto štýlu dochádza k spevneniu stredu tela, k zlepšeniu všeobecnej sily, flexibility a rovnováhy.

Viac o basic joge...

POWER VINYASA YOGA

Power vinyasa yoga je silný dynamický štýl jógy, v ktorom sa plynule prechádza z jednej asány do druhej pričom pohyby sú prepojené dychom. Vinyasa znamená „flow“ alebo „pohyb bez odporu.“ Tento druh jógy je považovaný za fyzický náročnejší, a vhodný pre tých, ktorý si chcú pri jóge intenzívne zacvičiť.

Viac o power vinyasa joge...

SLOW VINYASA YOGA

Slow vinyasa flow prebieha v pomalšom príjemnom tempe. Je vhodná pre tých, ktorí radi jednotlivé asány precítia a prevedú do dokonalosti. Pomalý prietok vám umožní oboznámiť sa so svojim telom, spraviť si prestávku a vytvoriť si čas na to, aby ste sa dostali do svojho vnútra.

Viac o slow vinyasa joge...

ASHTANGA PRE ZAČIATOČNÍKOV A MYSORE

Na týchto hodinách je žiak vedený učiteľom individuálne podľa svojich aktuálnych možností a zdravotného stavu, a preto sú práve tieto hodiny najvhodnejšie ako aj pre začiatočníkov, ktorí s jógou nemajú žiadne skúsenosti, tak aj pre pokročilých praktikantov ashtangy, ktorí majú vybudovanú vlastnú prax.

Viac o ashtanga joge pre začiatočníkov a mysore...

ASHTANGA VEDENÁ HODINA  


Na skrátenej vedenej hodine celá skupina cvičí v rovnakom tempe prvú sériu ashtanga yogy po navásanu. Skrátená vedená hodina je vhodná ako pre pokročilých tak aj začínajúcich praktikantov, avšak je vhodné, aby žiaci poznali aspoň základy systému ashtanga yogy.

Viac o ashtanga vedená hodina...

VINYASA YOGA

Vinyasa je najpoužívanejší termín pre jógu populárnu v západnom svete. Slovo Vinyasa sa vzťahuje na princíp synchronizácie pohybu s dychom. Všetky pozície sa preto riadia nádychom a výdychom, rovnako aj výdrž a prechody.

Viac o vinyasa joge...

FITNESS YOGA

Fitness joga je spojením modernej power jogy so silovejšími prvkami. Zameriavame sa na fyzické cvičenie, úvod a záver sú kratšie a aktívna časť je intenzívnejšia a športovejšia. Ak ste muž a láka vás joga, toto je skvelý spôsob ako začať.

Viac o fitness joge...

HATHA YOGA

Hodina tradičnej hatha jógy je rozdelená do niekoľkých fáz, medzi ktorými sú okrem klasického precvičovania asán (pozícii tela) zaradené aj ďalšie overené indické techniky ako pránájáma (cvičenia s dychom), spievanie mantier či meditácia.

Viac o hatha joge...

MORNING YOGA

Jogová tradícia hovorí, že ráno je ideálne na prax asán, a to kvôli absencii ruchu a zhonu, ktoré sú pre ranné hodiny tak typické. Pokoj prevládajúci v ovzduší a energia práve vychádzajúceho slnka podporí naše sústredenie a nabije nás úžasnou energiou. Joga patrí medzi trendy zdravého životného štýlu a mnoho ľudí si bez nej nevie predstaviť svoje rána.

Viac o morning joge...

RELAXÁCIA

Meditácia je duchovná technika, prostredníctvom ktorej sa učí človek spoznávať samého seba tak, že sa ponorí do svojho hlbokého vnútra, kde sleduje a vníma procesy svojho tela tu a teraz vo vzťahu k priestoru. Jej cieľom je dosiahnuť tzv. prebudenie alebo osvietenie, vidieť veci skutočné, také aké sú.

Viac o meditácii...

YOGA PRE ŽENY

Joga pre ženy prináša príjemný pocit uvoľnenia od každodenného  stresu, ľahké natiahnutie i posilnenie vlastného tela. Cvičí sa v pomalšom tempe so zameraním na ženské telo. Cvičenie pozitívne vplýva aj na menštruačné ťažkosti.

Viac o joge pre ženy...

PILATES

Pilates ako zostava cvikov aktivizuje hlboký stabilizačný svalový systém, čím odstraňujú svalovú nerovnováhu, zmierňujú bolesti chrbtice a kĺbov a kladú dôraz na správne držanie tela.  Táto metóda koordinuje dýchanie s pohybmi, zlepšuje rovnováhu a flexibilitu, spevňuje oslabené a zároveň naťahuje skrátené svaly, zlepšuje kondíciu, ukľudní myseľ a tým samozrejme zmierňuje stres. 

Viac o pilates...

YOGA V PRÍRODE

Joga praktizovaná v prírode je vhodná pre každého, pretože je prispôsobená na exteriér a vedená tak, aby bola vhodná aj pre začiatočníkov. Vybrali sme pre vás krásne miesta. Počas letných mesiacov sa pravidelne stretávame na ostrove v Trenčíne a v parku Trenčianskych Tepliciach.

Viac o joge v prírode...

YOGA PRE FIRMY

Joga pre firmy je možnosť zacvičiť si yogu privátne buď ako kolektív v YOGA SPACE, alebo priamo na pracovisku, v office či v spoločných firemných priestoroch. Pravidelné hodiny yogy si môžete zvoliť podľa vášho výberu vo vami určenom čase a z ponuky našich inštruktorov.

Viac o joge pre firmy...

PRIVÁTNE LEKCIE

Súkromné hodiny jogy vám umožnia absolútne efektívne znovu obnoviť svoje telesné a duševné sily, objaviť skutočné výzvy a otvoriť cestu nového osobného rastu. Nabití pozitívnou energiou sa tak môžete vrátiť k svojej práci a do svojej rodiny – s pocitom istoty, čistej mysle a schopnosťou sústredenia sa na svoje hlavné ciele.

Viac o privátnych lekciách...