WORKOUT YOGA

Ak hľadáte vyvážený mix modernej jogy a posilňovacích cvikov na celé telo, nájdete ho v tejto joge. Spojenie klasických prvkov jogy s dynamickejšími asánami a cvikmi, ktoré precvičia nielen telo ale aj myseľ, vybalansujú a posilnia core a samozrejme dajú, bezpečne, zabrať vašim svalov, všetko s mierou a váhou vlastného tela v súlade s dychom.

Nezabúdame na kratšie rozcvičenie a zahriatie sa, jadro hodiny sa zameria na dynamiku a akčnosť vykonávania asán v spojení s vybalansovaním a vnútorným spomalením vďaka dychu. Zapojíme aj trocha rovnovážnych výziev, ale verím, že to spolu zvládneme, či ste pokročilý alebo začiatočník.

A aby bol náš svet v rovnováhe, na záver si doprajeme zaslúžený relax, spomalenie mysle a uvoľnenie

ASHTANGA PRE ZAČIATOČNÍKOV 

A MYSORE

Na týchto hodinách je žiak vedený učiteľom individuálne podľa svojich aktuálnych možností a zdravotného stavu, a preto sú práve tieto hodiny najvhodnejšie ako aj pre začiatočníkov, ktorí s jógou nemajú žiadne skúsenosti, tak aj pre pokročilých praktikantov ashtangy, ktorí majú vybudovanú vlastnú prax.

Viac o ashtanga joge pre začiatočníkov a mysore...

AWAKENING YOGA

Awakening yoga je moderný štýl jogy, ktorý vznikol len pred pár rokmi v USA a je zostavený tak, aby spájal tradičný rituálny prístup k joge s modernými pohybovými vzorcami, ktoré su funkčné a zdravé pre telo. Na hodinách Awakening Yogy nájdete vyváženost' medzi flexibilitou, mobilitou, stabilitou a silou. Hodiny sú pre skúsenejších cvičencov ale pozície a prechody sa dajú modifikovat' a zjednodušit' (případne aj st'ažit'), takže sa na hodine nestratí ani úplny začiatočník.

ASHTANGA VEDENÁ HODINA  

Na skrátenej vedenej hodine celá skupina cvičí v rovnakom tempe prvú sériu ashtanga yogy po navásanu. Skrátená vedená hodina je vhodná ako pre pokročilých tak aj začínajúcich praktikantov, avšak je vhodné, aby žiaci poznali aspoň základy systému ashtanga yogy.

Viac o ashtanga vedená hodina...

MORNING YOGA

Jogová tradícia hovorí, že ráno je ideálne na prax asán, a to kvôli absencii ruchu a zhonu, ktoré sú pre ranné hodiny tak typické. Pokoj prevládajúci v ovzduší a energia práve vychádzajúceho slnka podporí naše sústredenie a nabije nás úžasnou energiou. Joga patrí medzi trendy zdravého životného štýlu a mnoho ľudí si bez nej nevie predstaviť svoje rána.

Viac o morning joge...

GRAVID YOGA

Tehotenská jóga zahŕňa dychové cvičenia, vďaka ktorým sa uvoľníte a pustíte ľahšie bábätko na svet. Dych Vám pomôže správne zapojiť stred tela a zharmonizovať Vašu psychiku. Zameriame sa na správne držanie tela, vďaka ktorému navediete dieťatko do optimálnej polohy pre pôrod. Aktivujeme jednotlivé svalové skupiny dolných končatín a bedier, ktoré nám pomôžu uvoľniť panvu.

YOGA V PRÍRODE

Joga praktizovaná v prírode je vhodná pre každého, pretože je prispôsobená na exteriér a vedená tak, aby bola vhodná aj pre začiatočníkov. Vybrali sme pre vás krásne miesta. Počas letných mesiacov sa pravidelne stretávame na ostrove v Trenčíne a v parku Trenčianskych Tepliciach.

Viac o joge v prírode...

FLEXI YOGA

Lekcie flexibility jogy sú zamerané na postupne zlepšovanie flexibility, mobility a rozsahu pohybu zdravým a nenásilným spôsobom. Každá lekcia je tematicky zameraná na dosiahnutie konkrétnej pozície alebo zacielená na určitú časť tela. Táto lekcia je vhodná pre začiatočníkov a pokročilých, pre športovcov ako forma strečingu, ale aj pre tých, ktorých trápi sedavé zamestnanie. Jemné ťahy svalov, práca s dychom uľavujúca nielen v zatuhnutých častiach tela, relaxácia a pomalšie tempo prinesú uvoľnenie pri každodenných pohyboch (hlboký predklon, vystretie končatín, rotácia chrbta, otváranie panvy) a pomôžu obnoviť pohyb v žiaducich partiách.

PRIVÁTNE LEKCIE

Súkromné hodiny jogy vám umožnia absolútne efektívne znovu obnoviť svoje telesné a duševné sily, objaviť skutočné výzvy a otvoriť cestu nového osobného rastu. Nabití pozitívnou energiou sa tak môžete vrátiť k svojej práci a do svojej rodiny – s pocitom istoty, čistej mysle a schopnosťou sústredenia sa na svoje hlavné ciele.

Viac o privátnych lekciách...

SOUNDHEALING

Počas tejto magickej hodiny sa cez zvuky a vedenú relaxáciu vedome odpojíme od vonkajšieho sveta a našej hlasnej mysle a napojíme sa na frekvenciu lásky a radosti, kde dokážeme kompletne uvoľniť naše telo a upokojiť myseľ. Sila zvukov nás nabije pozitívnou vitálnou energiou a privedie nás do prítomného okamihu, kde sa budeme cítiť slobodní, spokojní a inšpirovaní. Tieto liečivé vibrácie a zvuky nám pomôžu pocítiť vnútorní pokoj, harmóniu a blaho.

PILATES FRESH

Pilates Fresh je vystavaný z cvikov (kmitavých pohybov), pri ktorých dochádza ku kontrakcii (sťahovaniu) a extenzii (rozťahovaniu) svalov. Precvičíme ruky, chrbát, brucho a nohy. Medzi cvikmi si spravíme aj strečing, ktorý je príjemný na uvoľnenie napätia už namáhaných svalov. Výhodou týchto lekcií je dôraz na telesnú všestrannosť, pretože nejde iba o posilňovanie, ale aj o rozvoj flexibility.

Viac o pilates...

YOGA PRE ZAČIATOČNÍKOV

Je to menej náročná forma jogy, ktorá je vhodná nielen pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí chcú nájsť metodické naučenie jogových pozícií. Prostredníctvom tohto štýlu dochádza k spevneniu stredu tela, k zlepšeniu všeobecnej sily, flexibility a rovnováhy. Upokojíme telo i myseľ, kladieme dôraz na dýchanie a podrobne si ozrejmíme význam všetkých cvičených asán.
Práca s celým telom, ale i mentálna relaxácia a uvoľnenie duševného napätia. Cvičenie je vhodné pre začiatočníkov.
 
Odporúčame pre: začiatočníci / stredne pokročilí

YOGA PRE FIRMY

Joga pre firmy je možnosť zacvičiť si yogu privátne buď ako kolektív v YOGA SPACE, alebo priamo na pracovisku, v office či v spoločných firemných priestoroch. Pravidelné hodiny yogy si môžete zvoliť podľa vášho výberu vo vami určenom čase a z ponuky našich inštruktorov.

Viac o joge pre firmy...

Nadpis