JÓGA PRE MAMIČKY S BABÄTKAMI

Stať sa mamou neznamená vzdať sa samej seba. Ponúkame možnosť stráviť príjemné chvíle pri cvičení jogy a využiť tak jej benefity aj novopečeným mamičkám.

Hodina je určená pre čerstvé mamičky od skončenia šestonedelia do cca. 1 roku dieťaťa. Je vhodná pre všetky mamičky bez ohľadu na predchádzajúce skúsenosti s jogou. Jedinou podmienkou je chuť urobiť niečo pre seba a zároveň nemusieť „odkladať“ svoj najcennejší poklad.

Jemným, šetrným cvičením sa budeme usilovať dostať svoje telo opäť do formy. Zameriame sa najmä na uvoľnenie chrbtice, krku a ramien, ktoré sú najviac zaťažované pri manipulácii s bábätkom a dojčení. Posilníme chrbtové svaly, svaly panvového dna, vonkajšie i vnútorné brušné svaly. Naučíme sa bábätko správne dvíhať, aby tým náš chrbát netrpel.

Popri snahe o pevné a pružné telo upevníme i zdravé sebavedomie mamičky, zrelaxujeme myseľ, „predýchame“ nástrahy materstva. Čas, ktorý strávime pravidelným cvičením jogy sa nám mnohonásobne vráti. Joga nám pomôže s ľahkosťou zvládať každodenné povinnosti a naučí nás byť v prítomnom okamihu, vychutnávať si radosti a krásy, keďže v prípade bäbatiek platí ešte viac, že tieto chvíle sú naozaj neopakovateľné…

Budeme malá uzavretá skupina (max. 10 mamičiek), v ktorej sa môžete skutočne uvoľniť, chvíľu nebyť dokonalou matkou, nebyť tu na 100% iba pre bábätko ako po celý zvyšok dňa.

Budete mať priestor pozdieľať s ostatnými mamičkami a odľahne vám keď zistíte, že v tom nie ste samé. Cvičenie budeme prispôsobovať aktuálnej nálade bábätiek i mamičiek. Deti budeme nenásilne zapájať do cvičenia, alebo ich necháme vnímať nenútenú atmosféru, príjemnú hudbu, vône a zvuky.

Ani sa nenazdáte a z balíčka, ktorý svoje prvé hodiny jogy možno iba prespí sa bude z týždňa na týžden stávať vnímavejšia a šikovnejšia, vyrovnaná a sebavedomá dokonalá bytosť. Zo „závažia“ pri jednotlivých cvikoch sa stane partner, ktorý s vami bude zdieľať radosť z cvičenia, hier a spoločnej relaxácie. Možno medzi vami vznikne ešte jedno – „jogové“ puto.

Urobte to pre seba … lebo spokojná matka = spokojné dieťa a šťastná celá rodina.

PS: prineste si dečku, na ktorú bábätko položíte a niečo na jeho prikrytie, pre seba pohodlné oblečenie na cvičenie.  Hodina sa prispôsobuje aktuálnemu rozpoloženiu skupiny. Raz sa pohybujú viac bábätka, inokedy mamičky. V priebehu hodiny sa kedykoľvek kojí, alebo prebaľuje ak potrebuje bábätko.