JÓGA PRE MAMIČKY S BABÄTKAMI

Stať sa mamou neznamená vzdať sa samej seba. Ponúkame možnosť stráviť príjemné chvíle pri cvičení jogy a využiť tak jej benefity aj novopečeným mamičkám.

Hodina je určená pre čerstvé mamičky od skončenia šestonedelia do cca. 1,5 roku dieťaťa. Je vhodná pre všetky mamičky bez ohľadu na predchádzajúce skúsenosti s jogou. Jedinou podmienkou je chuť urobiť niečo pre seba a zároveň nemusieť „odkladať“ svoj najcennejší poklad.

Jemným, šetrným cvičením sa budeme usilovať dostať svoje telo opäť do formy. Zameriame sa najmä na uvoľnenie chrbtice, krku a ramien, ktoré sú najviac zaťažované pri manipulácii s bábätkom a dojčení. Posilníme chrbtové svaly, svaly panvového dna, vonkajšie i vnútorné brušné svaly. Naučíme sa bábätko správne dvíhať, aby tým náš chrbát netrpel.

Popri snahe o pevné a pružné telo upevníme i zdravé sebavedomie mamičky, zrelaxujeme myseľ, „predýchame“ nástrahy materstva. Čas, ktorý strávime pravidelným cvičením jogy sa nám mnohonásobne vráti. Joga nám pomôže s ľahkosťou zvládať každodenné povinnosti a naučí nás byť v prítomnom okamihu, vychutnávať si radosti a krásy, keďže v prípade bäbatiek platí ešte viac, že tieto chvíle sú naozaj neopakovateľné…

Budeme malá uzavretá skupina (max. 6 mamičiek), v ktorej sa môžete skutočne uvoľniť, chvíľu nebyť dokonalou matkou, nebyť tu na 100% iba pre bábätko ako po celý zvyšok dňa.

Budete mať priestor pozdieľať s ostatnými mamičkami a odľahne vám keď zistíte, že v tom nie ste samé. Cvičenie budeme prispôsobovať aktuálnej nálade bábätiek i mamičiek. Deti budeme nenásilne zapájať do cvičenia, alebo ich necháme vnímať nenútenú atmosféru, príjemnú hudbu, vône a zvuky.

Ani sa nenazdáte a z balíčka, ktorý svoje prvé hodiny jogy možno iba prespí sa bude z týždňa na týžden stávať vnímavejšia a šikovnejšia, vyrovnaná a sebavedomá dokonalá bytosť. Zo „závažia“ pri jednotlivých cvikoch sa stane partner, ktorý s vami bude zdieľať radosť z cvičenia, hier a spoločnej relaxácie. Možno medzi vami vznikne ešte jedno – „jogové“ puto.

Urobte to pre seba … lebo spokojná matka = spokojné dieťa a šťastná celá rodina.

PS: prineste si dečku, na ktorú bábätko položíte a niečo na jeho prikrytie, pre seba pohodlné oblečenie na cvičenie.  Hodina sa prispôsobuje aktuálnemu rozpoloženiu skupiny. Raz sa pohybujú viac bábätka, inokedy mamičky. V priebehu hodiny sa kedykoľvek kojí, alebo prebaľuje ak potrebuje bábätko.