KAŽDÝ UTOROK / 13. 9. - 18. 10. 2022 / 17:15 - 18:45 HOD

Ashtanga joga patrí medzi tradičné školy jogy. Zostava ashtangy sa nemení, poradie pozícii a jednotlivé prechody medzi nimi sú jasne definované. Ashtanga sa radí medzi dynamické štýly yogy. Na hodinách sa kladie veľký dôraz na dýchanie, ktoré je pri joge kľúčové. Na skrátenej vedenej hodine celá skupina cvičí v rovnakom tempe prvú sériu ashtanga jogy po navásanu.

Ashtanga joga je vyhľadávanou formou cvičenia, ktorá nás vedie cestou k silnému a pružnému telu, ale aj k odhodlaniu a pokore. Veľký dôraz je kladený na správne dýchanie, pretože každý pohyb predstavuje nádych alebo výdych, pričom využívame špeciálny dych, tzv. ujjayi, ktorý svojim zvukom pripomína šum mora. Okrem toho, že zahrieva telo, ktoré potom ľahšie vyplavuje toxíny, pomáha i koncentrovať naše zmysly a odľahčiť našu preťaženú myseľ. Jednotlivé ásany sú medzi sebou prepojené dynamickým prvkom, tzv. vinyasou, čo radí Ashtangu k náročnejším štýlom jogy. Spojenie vinyasy s rytmickým hlbokým dychom vytvára tok energie, okysličuje a vyživuje orgány, uvoľňuje nežiadúce toxíny a čistí nervový systém.

O kurze:

Naučíme sa základy systému Ashtanga jogy, najmä správne dýchanie, prepájanie dychu a pohybu, zdravotné účinky jednotlivých pozícii a ich vplyv na naše telo, myseľ a celkový zdravotný stav a pohodu. Kurz bude pozostávať z praktického cvičenia, ale aj z teoretického vysvetlenia jednotlivých pozícií, ich vplyvu na naše telo a celkové zdravie. Kurz a pravidelná prax Vám pomôže získať silu, flexibilitu a upokojiť myseľ, čo následne naštartuje terapeutické účinky tohto tradičného systému jogy.

Cena: 60 EUR/ osoba
IG:veronika_kralikova_