KAŽDÝ PONDELOK / 12. 9. - 17. 10. 2022 / 16:00 - 17:30 HOD.

Ashtanga joga patrí medzi tradičné školy jogy. Zostava ashtangy sa nemení, poradie pozícii a jednotlivé prechody medzi nimi sú jasne definované. Ashtanga sa radí medzi dynamické štýly yogy. Na hodinách sa kladie veľký dôraz na dýchanie, ktoré je pri joge kľúčové. Na skrátenej vedenej hodine celá skupina cvičí v rovnakom tempe prvú sériu ashtanga jogy po navásanu.

Ashtanga joga je vyhľadávanou formou cvičenia, ktorá nás vedie cestou k silnému a pružnému telu, ale aj k odhodlaniu a pokore. Veľký dôraz je kladený na správne dýchanie, pretože každý pohyb predstavuje nádych alebo výdych, pričom využívame špeciálny dych, tzv. ujjayi, ktorý svojim zvukom pripomína šum mora. Okrem toho, že zahrieva telo, ktoré potom ľahšie vyplavuje toxíny, pomáha i koncentrovať naše zmysly a odľahčiť našu preťaženú myseľ. Jednotlivé ásany sú medzi sebou prepojené dynamickým prvkom, tzv. vinyasou, čo radí Ashtangu k náročnejším štýlom jogy. Spojenie vinyasy s rytmickým hlbokým dychom vytvára tok energie, okysličuje a vyživuje orgány, uvoľňuje nežiadúce toxíny a čistí nervový systém.

O kurze:

Kurz vhodný pre všetkých, ktorí absolvovali kurz ashtangy pre začiatočníkov alebo poznajú základy tohto systému jógy.

Znalosť a pravidelná prax skrátenej 1.série po navásanu sú predpokladom preto, aby ste čo najlepšie vedeli využiť to, čo tento kurz ponúka a na ktorú bude kurz priamo nadväzovať .

Dopodrobna si vysvetlíme pozície a vinyasy druhej polovice 1. série, ktoré dotvoria ucelený obraz celej sekvencie 1. série ashtanga yogy.


Cena: 60 EUR/ osoba
IG:veronika_kralikova_