CVIČENIE

POWER VINYASA YOGA

power joga v yoga spacejpg

Power vinyasa yoga je silný dynamický štýl jógy, v ktorom sa plynule prechádza z jednej asány do druhej pričom pohyby sú prepojené dychom. Vinyasa znamená „flow“ alebo „pohyb bez odporu.“ Tento druh jógy je považovaný za fyzický náročnejší, a vhodný pre tých, ktorý si chcú pri jóge intenzívne zacvičiť.

Viac o power vinyasa joge...

SLOW VINYASA YOGA

aroma joga v yoga spacejpg

Slow vinyasa flow prebieha v pomalšom príjemnom tempe. Je vhodná pre tých, ktorí radi jednotlivé asány precítia a prevedú do dokonalosti. Pomalý prietok vám umožní oboznámiť sa so svojim telom, spraviť si prestávku a vytvoriť si čas na to, aby ste sa dostali do svojho vnútra.

Viac o slow vinyasa joge...

VINYASA YOGA

vinyasa joga v yoga spacejpg

Vinyasa je najpoužívanejší termín pre jógu populárnu v západnom svete. Slovo Vinyasa sa vzťahuje na princíp synchronizácie pohybu s dychom. Všetky pozície sa preto riadia nádychom a výdychom, rovnako aj výdrž a prechody.

Viac o vinyasa joge...

BASIC YOGA

basic joga v yoga spacejpg

Basic joga je menej náročná forma jogy, ktorá je vhodná nielen pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí chcú nájsť metodické naučenie jogových pozícií. Prostredníctvom tohto štýlu dochádza k spevneniu stredu tela, k zlepšeniu všeobecnej sily, flexibility a rovnováhy. 

Viac o basic joge...

ASHTANGA PRE ZAČIATOČNÍKOV A MYSORE

ashtanga joga v yoga spacejpg

Na týchto hodinách je žiak vedený učiteľom individuálne podľa svojich aktuálnych možností a zdravotného stavu, a preto sú práve tieto hodiny najvhodnejšie ako aj pre začiatočníkov, ktorí s jógou nemajú žiadne skúsenosti, tak aj pre pokročilých praktikantov ashtangy, ktorí majú vybudovanú vlastnú prax.

Viac o ashtanga joge pre začiatočníkov a mysore...

ASHTANGA VEDENÁ HODINA

ashtanga mysore joga v yoga spacejpg

Na skrátenej vedenej hodine celá skupina cvičí v rovnakom tempe prvú sériu ashtanga yogy po navásanu. Skrátená vedená hodina je vhodná ako pre pokročilých tak aj začínajúcich praktikantov, avšak je vhodné, aby žiaci poznali aspoň základy systému ashtanga yogy.

Viac o ashtanga vedená hodina...

ZDRAVÝ CHRBÁT-BLOKY + AROMATERAPIA

zdravy chrbat v yoga spacejpg

Cvičením metódy "Zdravý chrbát - bloky" si osvojíte správne držanie tela, zbavíte sa napätia v oblasti krížov, lopatiek, ramien, krčnej chrbtice a posilníte malé svalstvo v oblasti vertebrálnych diskov. Zároveň sa zbavíte napätia a upokojíte myseľ.

Viac o zdravom chrbáte...

FITNESS YOGA

fitness joga v yoga spacejpg

Fitness joga je spojením modernej power jogy so silovejšími prvkami. Zameriavame sa na fyzické cvičenie, úvod a záver sú kratšie a aktívna časť je intenzívnejšia a športovejšia. Ak ste muž a láka vás joga, toto je skvelý spôsob ako začať.

Viac o fitness joge...

MORNING YOGA

morning joga v yoga spacejpg

Jogoá tradícia hovorí, že ráno je ideálne na prax asán, a to kvôli absencii ruchu a zhonu, ktoré sú pre ranné hodiny tak typické. Pokoj prevládajúci v ovzduší a energia práve vychádzajúceho slnka podporí naše sústredenie a nabije nás úžasnou energiou. Joga patrí medzi trendy zdravého životného štýlu a mnoho ľudí si bez nej nevie predstaviť svoje rána.

Viac o morning joge...

SUNDAY SPIRIT YOGA

sunday spirit yoga v yoga spacejpg

Nedeľa je siedmy deň v týždni, ktorý máme zasvätiť odpočinku a spirituálnemu rozvoju. Deň ako stvorený na výnimočný jogový zážitok. SUNDAY SPIRIT YOGA je prax asán spojená s pránajamou, meditáciou a joga nidrou - jogovým spánkom. Nedeľný podvečer, ktorý zasvätíte sami sebe.

Viac o sunday spirit joge...

GRAVID YOGA

gravid joga  v yoga spacejpg

Gravid joga a jej komplexný vplyv na organizmus je mimoriadne vhodné cvičenie pre tehotné mamičky, pretože telo i psychiku zbavuje napätia a stresu, a zmierňuje následky extra záťaže typu bolesti bedrovej chrbtice.

Viac o gravid joge...

MEDITÁCIA

meditacia v yoga spacejpg

Meditácia je duchovná technika, prostredníctvom ktorej sa učí človek spoznávať samého seba tak, že sa ponorí do svojho hlbokého vnútra, kde sleduje a vníma procesy svojho tela tu a teraz vo vzťahu k priestoru.  Jej cieľom je dosiahnuť tzv. prebudenie alebo osvietenie, vidieť veci skutočné, také aké sú.

Viac o meditácii...

PILATES

pilates v yoga spacejpg

Systém pilates vyvinul Joseph Hubert Pilates, ktorý sa narodil v Nemecku a ako dieťa bol slabý a chorľavý. Na základe svojich skúseností postupne vyvinul vlastnú cvičebnú metódu, v ktorej skombinoval západný a východný cvičebný systém.

Viac o pilates...

YOGA PRE DETI

detska yoga v yoga spacejpg

Koncept detského jogového cvičenia sleduje zlepšenie telesnej kondície, podporuje ďalší rozvoj motoriky, posilňuje svaly a podľa prívržencov tohto cvičenia je dokonca tréningom pre detský mozog.

Viac o joge pre deti...

PRIVÁTNE LEKCIE

privatne lekcie v yoga spacejpg

Súkromné hodiny jogy vám umožnia absolútne efektívne znovu obnoviť svoje telesné a duševné sily, objaviť skutočné výzvy a otvoriť cestu nového osobného rastu. Nabití pozitívnou energiou sa tak môžete vrátiť k svojej práci a do svojej rodiny – s pocitom istoty, čistej mysle a schopnosťou sústredenia sa na svoje hlavné ciele.

Viac o privátnych lekciách...

YOGA PRE FIRMY

joga pre firmy v yoga spacejpg

Joga pre firmy je možnosť zacvičiť si yogu privátne buď ako kolektív v YOGA SPACE, alebo priamo na pracovisku, v office či v spoločných firemných priestoroch. Pravidelné hodiny yogy si môžete zvoliť podľa vášho výberu vo vami určenom čase a z ponuky našich inštruktorov. 

Viac o joge pre firmy...